Atelier Zidlicky

Jsme komorní, otevřená skupina tvůrčích osobností. Zaměřujeme se na proces tvorby korporátní identity, publikací a fotografie. Své stálé zastoupení máme v Brně a v Praze. Od roku 1996 jsme spolupracovali s řadou veřejných i soukromých institucí, mezi nimiž jsou EPH, Jet Investment, vila Tugendhat, nebo Archeologický Ústav Brno.

S našimi klienty odhalujeme podstatu jejich značky. Postupně nacházíme její přirozenou tvář, nenucený hlas a přesvědčivý příběh. Brand postavený na solidních základech pak necháváme promlouvat skrz široké spektrum komunikačních nástrojů:

 • corporate identity | concept
 • copywriting & content marketing
 • photography & illustration
 • webdesign & web development
 • print & publishing
 • film & video making

Jaké služby našim klientům neposkytujeme?

RYCHLÁ ŘEŠENÍ Nejsou dlouhodobě účinná a poškozují značku. Zakládáme si na dlouhodobé, hluboké spolupráci. Prioritou je každému z našich klientů dokonale porozumět, jen tak jim dokážeme nabídnout to, co skutečně potřebují. Preferujeme řešení nadčasová, založená výhradně na bezvadně odvedené práci a promyšleném záměru.

UNIFORMNÍ PŘÍSTUP Zásadní podmínkou vztahu mezi klientem a naším týmem je, aby byl maximálně obohacující pro obě strany. Naše klienty neoslňujeme marketingovými formulkami ani sliby zaručených, prověřených řešení. Úsilí naopak vkládáme do vybudování naprosté důvěry, která s sebou přináší svobodu konstruktivní, kritické diskuze. Jen tak se můžeme společně posunout v autentickém přemýšlení o jejich značce, která je z principu jedinečná, a proto nesnese konfekční přístup.

MÓDNÍ NÁSTROJE Vzájemné pochopení nám umožňuje nastavit si hodinky podle těch klientových. Dodáváme mu ve správný moment to, co doopravdy potřebuje, ne nutně to, co je aktuálně v kurzu. Zásadně nevyděláváme na tom, na čem by náš zákazník mohl z dlouhodobého pohledu prodělat. Našim klientům doporučujeme smysluplná, ne nutně trendy řešení.

David Židlický

Zakladatel, kreativní ředitel a fotograf. Díky své intuici a pozorovacím schopnostem pokládá klientům otázky, které nezřídka způsobují ve firmách revoluce, ovšem se šťastným koncem. Hloubkově se věnuje několika specifickým tématům, které jako nakladatel sdílí s veřejností. Patří mezi ně ojedinělá architektura Ludwiga Mies van der Rohe, unikátní proudnicové automobily Tatra nebo příprava výběrové kávy.

Zdeněk Tuka

Chameleon vizuální a grafické tvorby, který dávno zavrhl kolonku designér jako nic-neříkající vyprázdněnou frázi.
Obdivuje maximalismus, praktikuje ale spíše minimalismus. Díky kořenům v produktovém designu tíhne k materiálově orientovaným řešením. Ve volném čase se zdokonaluje ve filmové fotografii nebo rozmluvách o architektuře.

Milena Havlíčková

O Mileně se skoro neví, dokud s ní nepracujete, protože je v utajení za rozlehlou obrazovkou. Je pevným základem ateliéru a všichni jsme na ni hrdí. Každý den poctivě dotahuje k dokonalosti připravené layouty, edituje weby, nebo sází texty do knih. Má dva syny a tak s pravidelností Vánoc tou dobou vždy na týden zmizí. Jinak je v práci pořád a jako jediná už v osm. Volné chvíle tráví nejraději v přírodě nebo nad dobrou knihou.

Jan Vala

Spoluzakladatel, aktuálně se nejvíc soustředí na User Experience a Interaction Design. Jan ví, že základem smysluplného designu je cit pro potřeby uživatele, člověka. Ten svůj si tříbil postupným pronikáním do oborů jako grafický design, typografie, jeho první opravdová vášeň fotografie nebo režie a produkce videa. Ačkoliv by mohl být specialistou v každém z těchto odvětví zvlášť, jeho záběr mu dovoluje něco víc – navrhnout ideální uživatelský zážitek se vším všudy. Ať už navrhuje corporate identity, webové aplikace nebo natáčí reklamní spot, jeho tvorba je vizuálně dokonalá, přizpůsobí se jakémukoliv médiu a relevantně promlouvá k cílovému publiku.

Tomáš Kopr

Umí nás vtáhnout do virtuálního světa. Zároveň je radost s ním spolupracovat právě teď a tady. Provede vás správnou cestou při vzniku webových prezentací elegantně a efektivně.

Magdaléna Selingerová

Klientům raději píše e-maily, než volá. Psaní bylo vždycky její druhou přirozeností. Kdysi přiměla sérií dopisů svou rodinu, aby pořídila psa, na kterého jsou všichni její členové alergičtí. Dnes si říká copywriter, ale mnoho se od té doby nezměnilo. Jen s vyprávěním přesvědčivých příběhů teď pomáhá i ostatním. Kvalitní obsahová strategie a poutavý storytelling konec konců přináší zřejmou přidanou hodnotu: Loajální zákazníky. Nové uživatele. Ambasadory značky. Chlupaté členy domácnosti.

Marcela Schneiberková

Silné a přesvědčivé vizuální působení. Tím nás Máca vždy nadchne, proto se těšíme na každý další společný projekt!

Adam Veselý

Je nepostradatelný v okamžicích důležitých fotografování, aranžování a vůbec všech momentů souvisejících s detailem a dobrým vkusem. Čas od času si jej půjčíme z jeho hlavního oboru a posedlosti – průmyslového designu. Jistě jej jednou poznáte!

Barbora Pokorná

Bohém – solitér. Ráda si nosí práci domů, aby mohla pracovat na svých projektech v souladu s vlnami momentální inspirace. Protože její den nemá 48 hodin, jak by si přála, po večerech v hektickém kolotoči dohání co se dá a proto chodí do studia zásadně s kávovým „probouzečem“ v ruce. Věnuje se především tvorbě logotypů, idejí značek a obrazové redakci, její nejsilnější stránky jsou fantazie a preciznost. Ve volném čase koncertuje s kapelou, čte, nebo se věnuje vlastním výtvarným projektům.

Former Colleagues

 • Kateřina Kvardová
 • Petra Roubalová
 • Kristína Greplová
 • Kateřina Soudková
 • Kristýna Čechovská
 • Anna Bednářová
 • Neli Hejkalová
 • Klára Švandová
Büro—

Gorkého 99/60

Brno, Czech Republic

© 2005 - 2024 Atelier Zidlicky